Жителите на Макао ще получат по 750 долара на човек от приходите на града от хазарт
Гражданите на Макао ще получат по 6000 патака (750 долара) на човек като дял от приходите на града от хазарт, предаде БТА като се позова на ДПА.
Правителството на града, който е специален административен район на Китай, ще "сподели" за трета поредна година приходите от данъци върху хазартната дейност, която е основен сектор в икономиката на бившата португалска колония.
По-рано бе съобщено, че през февруари приходите от хазарт са достигнали 1,68 млрд. д., което е повишение с 69,4 на сто спрямо същия месец на 2009 г. и е втората най-висока стойност, отчитана някога.
Секторът пострада от спад на приходите през периода на световната рецесия, но се възстанови, отчитайки през последните шест месеца повишение на печалбите с 56 на сто на годишна основа.
Макао, който се върна под суверенитета на Китай през 1999 година, е най-големият хазартен център в Азия и приходите му понякога надминават тези на хазартната зона "Лас Вегас стрип" в американската столица на хазартните забавления, допълва ДПА.